Remis Lorient z Rennes, gol Grosickiego

mgilert, Shutterstock
FC Lorient zremisowało u siebie ze Stade Rennes 1:1 (1:0) w ramach jedenastej kolejki francuskiej Ligue 1. W drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się Kamil Grosicki.

Wynik otworzył Raphael Guerreiro w 25. minucie. 21-letni Portugalczyk wykorzystał podanie od Majeeda Warisa i zdołał pokonać stojącego w bramce gości Abdoulaye Diallo.

Po przerwie gola na wagę jednego punktu zdobył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 51. minucie i potrzebował trochę ponad kwadrans, aby zanotować wyrównujące trafienie.

Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę. W 66. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał obrońca Lorient, Lamine Kone, a na siedem minut przez końcem regulaminowego czasu gry do szatni odesłany został Giovanni Sio.

"Morszczuki" mają w swoim dorobku 16 punktów i znajdują się na ósmym miejscu w tabeli. Rennes zgromadziło do tej pory o jedno "oczko" więcej i plasuje się lokatę wyżej.

W następnej kolejce Lorient zmierzy się na wyjeździe z drużyną En Avant Guingamp. Natomiast podopieczni Philippe'a Montaniera podejmą u siebie Paris Saint-Germain.