Remis Malagi z Espanyolem Barcelona

Malaga zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Espanyolem Barcelona w meczu 31. kolejki ligi hiszpańskiej. Dla obu drużyn było to czwarte spotkanie z rzędu bez porażki.

Pierwszy gol na Estadio La Rosaleda padł w 11. minucie gry. Marco Asensio dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a strzałem głową Guillermo Ochoę pokonał Pape Kouli Diop. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie.

Gospodarze zdołali wyrównać chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Po faulu Victora Sancheza na Juanie Pablo Anorze, sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Duje Cop. Chorwat ma obecnie na swoim koncie pięć bramek w Primera Division.

Po remisie Malga zajmuje ósme miejsce w tabeli. Espanyol ma o cztery punkty mniej i jest dwunasty.

Dzisiaj w Primera Division odbędą się jeszcze dwa mecze. SD Eibar zmierzy się z Villarrealem, a Sevilla podejmie Real Sociedad.