Remis Olympique Lyon z Girondins Bordeaux

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon zremisował u siebie z Girondins Bordeaux 1:1 w pierwszym sobotnim meczu 12. kolejki francuskiej Ligue 1. W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka.
Gospodarze gola strzelili tuż przed przerwą. Nabil Fekir dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Houssem Aouar idealnie uderzył z powietrza wewnętrzną częścią stopy i Benoit Costil był bez szans. Przyjezdni wyrównali w 73. minucie. Zbyt krótko wybita piłka przez jednego z obrońców i precyzyjny strzał z powietrza Andreasa Corneliusa zdecydowały, że spotkanie zakończyło się remisem.
Podopieczni Bruno Genesio zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając zdobytych 21 punktów. W środę zagrają u siebie w Lidze Mistrzów z TSG 1899 Hoffenheim. Kolejnym rywalem "OL" w lidze będzie na wyjeździe EA Guingamp.
Natomiast zespół prowadzony przez Gustavo Poyeta plasuje się na ósmej pozycji z 15 "oczkami" na koncie. W czwartek zagra w Lidze Europy z Zenitem Sankt Petersburg. W następnej kolejce ligowej "Żyrondyści" podejmą SM Caen.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 18:59