Remis polskich szczypiornistów po wielkiej walce. Koniec marzeń o Euro

14 cze 2017 | 22:36 8
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl/Shutterstock
W przedostatnim meczu w eliminacjach do mistrzostw Europy Polska zremisowała na wyjeździe z Serbią 34:34. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 19:19.

Mecz z Serbią był czwartym pod wodzą nowego trenera, Piotra Przybeckiego. Poprzednie trzy Polacy przegrali, były to jednak spotkania towarzyskie. W meczu o stawkę Polacy pokazali, że mogą powalczyć z rywalami, którzy dysponują lepszą kadrą. Warto zaznaczyć, że dla siedmiu naszych reprezentantów spotkanie było debiutem w meczu o punkty.

Polacy od początku dobrze zagrali w ofensywie. W ataku brylowali Chrapkowski i Przybylski. W naszej bramce spisywał się Kornecki, który obronił kilka ważnych piłek, z czego jedną w fenomenalny sposób, gdy w  49. minucie został w sytuacji sam na sam odbił piłkę rzuconą przez skrzydłowego Serbów - Djukicia. Polacy walczyli o każdą piłkę, starając się pomysłowo kreować akcję pod bramką  gospodarzy.

Do ostatnich minut wynik spotkania nie był przesądzony. Polacy utrzymywali się na minimalnym prowadzeniu, Serbowie starali się gonić wynik, doprowadzając od czasu do czasu do remisu. Na minutę przed końcem był remis 34:34 i Polacy mieli piłkę w ataku. Niestety Chrapkowski popełnił błąd kroków, a w następnej akcji Serbowie nie wykorzystali swojej szansy i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Według komentatorów był to najlepszy mecz polskiej reprezentacji od czasu Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biorąc pod uwagę poważne osłabienia kadrowe, nasi zawodnicy mogą być zadowoleni z rezultatu, choć zamyka on definitywnie szanse na występ na Euro.

TAK ({{yes_percentage}}%)
NIE ({{100 - yes_percentage}}%)
Oddanych głosów: {{total_votes}}
Dyskusja 8
15 cze 2017 | 08:48
-1
Trafiło się super pokolenie,które było zgrane na boisku i poza nim.Daleko nam do Francji,Niemiec...gdzie w handball gra 10razy tyle graczy.Teraz tylko nadzieja,że znowu się trafi taka sytuacja.
15 cze 2017 | 07:18
-1
Miejmy nadzieję,że będzie ten mecz 'iskierką nadziei na przyszłość'! W takim składzie personalnym i na początku 'przygody' z reprezentacją pana Przybeckiego,aż ZNOWU miło było PoPatrzeć na grę polskiej reprezentacji w piłce ręcznej mężczyzn! :D
14 cze 2017 | 23:57
0
Dajmy spokojnie popracować Przybeckiemu, cieszy mnie wola walki w dzisiejszym meczu i względny spokój, na pewno trener pochwali graczy i będzie chciał ich zmotywować, najważniejsze by się nie spinać i budować drużyne na zdrowych relacjach. Bez krzyków i demotywacji jak to było u poprzednika.
14 cze 2017 | 23:19
0
za to na wsiach zaczyna sie szczypior :) w polę więc panowie :)
14 cze 2017 | 23:13
0
Zaczekajmy dzisiaj pokazali pazur :)
14 cze 2017 | 22:47
+6
Z Euro sie zegnamy ok trudno ale jak dzis ogladalem ten mecz to pierwszy raz od dawna nawet to co w Katarze tak bez blysku w ataku a dzis tak fajnie szybko grali skutecznosc zobaczymy co bedzie dalej ale dajmy troche czasu im a podejrzewam ze znowu bedziemy sie bic o medale :)
14 cze 2017 | 22:42
+16
Jeszcze niedawno byliśmy potęgą a teraz nawet na mistrzostwa europy nie jedziemy :( oby powróciły czasy Bieleckiego, Szmala i Jureckiego :<
14 cze 2017 | 22:38
+5
Dziekuje koniec imprezy ;)
Ranking

Promocje bukmacherskie

Skorzystaj z bonusu 350PLN dla nowych graczy i korzystaj z ogromnej oferty i wysokich kursów
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.