Remis PSG z Arsenalem w Londynie! Krychowiak sprokurował rzut karny! [VIDEO]

psg.fr
Arsenal zremisował 2:2 na własnym stadionie z PSG w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Od pierwszej minuty grał Grzegorz Krychowiak, który pod koniec pierwszej połowy sprokurował rzut karny, a boisko opuścił w 67.

Pierwsi na The Emirates bramkę zdobyli paryżanie. W osiemnastej minucie Thiago Motta uruchomił prostopadłym podaniem Blaise Matuidiego, ten wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Edinsona Cavaniego, a urugwajski snajper tylko dołożył nogę i wpakował piłkę do siatki.

Arsenal wyrównał tuż przed przerwą. Najpierw Grzegorz Krychowiak w głupi sposób stracił piłkę przed własnym polem karnym, a następnie delikatnie faulował Alexisa Sancheza i trzeba przyznać, że był to bardzo dyskusyjny rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Oliver Giroud.

W 60 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola samobójczego strzelił Marco Verratti. Marquinhos wybijał piłkę we własnym polu karnym tak niefortunnie, że trafił w nogi włoskiego pomocnika, a ta wpadła do bramki Francuzów.

Siedem minut później murawę opuścił Grzegorz Krychowiak. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczni Unai Emery'ego doprowadzili do remisu. Niepilnowany w polu karnym Lucas uderzył głową, piłkę musnął jeszcze Alex Iwobi, czym uniemożliwił skuteczną interwencję Davidowi Ospinie.

Arsenal ostatecznie zremisował 2:2 z PSG w Londynie. "Kanonierzy" z jedenastoma punktami po pięciu kolejkach zajmują drugie miejsce w grupie A. Paryżanie posiadają tyle samo punktów na koncie, ale plasują się na pierwszej pozycji, ponieważ mają lepszy bilans w bezpośrednich starciach z Anglikami - 1:1 w Paryżu.

Arsenal - PSG 2:2 (1:1)
Bramki: Giroud 45 (rzut karny), Verratti 60 (bramka samobójcza) - Cavani 18, Lucas 77