Remis Romy, zwycięstwo Sampdorii, grali Szczęsny, Linetty i Salamon

MediaPictures.pl/Shutterstock
Cagliari Calcio zremisowało u siebie z AS Roma 2:2 (0:1) w niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Sant'Elia cały mecz między słupkami gości zaliczył Wojciech Szczęsny. Po przeciwnej stronie grał Bartosz Salamon, który w pierwszej połowie ujrzał żółty kartonik.

Prowadzenie przyjezdnym dał po sześciu minutach gry strzałem z rzutu karnego Argentyńczyk Diego Perotti. Podwyższył z bliska minutę po przerwie Holender Kevin Strootman, który wykorzystał znakomite zgranie głową od Bośniaka Edina Dzeko.

Dziesięć minut później kontaktowego gola strzelił Marco Borriello, a dwie minuty przed końcem pierwszy punkt w sezonie uratował beniaminkowi z Sardynii Marco Sau. "Giallorossi" stracili w ten sposób pozycję lidera i spadli na piątą lokatę.

Po drugim zwycięstwie w bieżących rozgrywkach stawkę zespołów z kompletem punktów zamyka Sampdoria Genua. Ekipa z portowego miasta pokonała w niedzielny wieczór Atalantę Bergamo 2:1.

Na Stadio Comunale Luigi Ferraris pełne zawody w koszulce gospodarzy zaliczył Karol Linetty, a gole dla "Blucerchiatich" zdobyli Fabio Quagliarella z rzutu karnego i po strzale głową Paragwajczyk Edgar Barreto.