Remis Sampdorii z Torino, grali trzej Polacy

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
UC Sampdoria przed własną publicznością zremisowała z Torino FC 1:1 (1:1) w meczu 23. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Luigi Ferraris prowadzenie pierwsi objęli gospodarze. W 11. minucie Lucas Torreira zdobył bramkę bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 25. minucie. Wówczas Iago Falque zagrał futbolówkę do Afriyie Acquaha, który strzałem z krawędzi pola karnego pokonał golkipera rywali.
Mecz w wyjściowej jedenastce "Blucerchiati" rozpoczęli Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty i obaj zawodnicy przebywali na placu gry w pełnym wymiarze czasowym. W barwach tej drużyny w 58. minucie na boisku zameldował się także Dawid Kownacki, który zmienił Duvana Zapatę.
Podopieczni Marco Giampaolo zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli Serie A, z kolei zespół prowadzony przez Wlatera Mazzarriego plasuje się na 9. pozycji.