Remis Schalke 04 z Borussią w Moenchengladbach

360b/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach zremisowała u siebie z FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Derbowe spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zgraniu głową, piłkę z najbliższej odległości z ostrego kąta do bramki skierował Christoph Kramer. W drugiej połowie lepiej prezentowali się goście. Udokumentowali to golem w 62. minucie. Niefortunnie wślizgiem we własnym polu karnym interweniował Jannik Vestergaard i pokonał swojego bramkarza.
Podopieczni Dietera Heckinga zajmują czwarte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 25 punktów. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe SC Freiburg.
Natomiast zespół prowadzony przez Domenico Tedesco plasuje się na trzeciej pozycji ze zdobytymi 26 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie FC Augsburg.