Remis SPAL i gol Cionka, ACF Fiorentina pokonała AS Romę

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze SPAL 2013 pokonali u siebie Atalantę Bergamo 1:0, a AS Roma przegrała na własnym stadionie z ACF Fiorentiną w ramach 31. kolejki Serie A.
Zwycięstwo drużynie ze Stadio Paolo Mazza zapewnił Thiago Cionek. Reprezentant Polski w 39. minucie przyjął piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Federico Vivianiego i strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 78. minucie. Wówczas rzut karny na gola zamienił Marten de Roon.
Polski obrońca rozegrał dziewiąte spotkanie w Serie A w sezonie i zanotował pierwsze trafienie.
Na Stadio Olimpico pierwszą bramkę dla drużyny "Fiołków" zdobył już w 7. minucie Marco Benassi, a w 39. minucie do siatki rywali trafił Giovanni Simeone. Przy obu tych trafieniach asystował Riccardo Saponara.
Na ławkach rezerwowych cały mecz przesiedzieli polscy bramkarz - Łukasz Skorupski (AS Roma) oraz Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina).