Remis Valencii z Getafe na własnym stadionie

Francesc Juan/Shutterstock
Valencia zremisowała na własnym stadionie 2:2 z Getafe w spotkaniu szesnastej kolejki Primera Division. Dla gospodarzy był to piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa w lidze.

Pierwszego gola zdobyli goście. Dziesięć minut po pierwszym gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Pablo Sarabia, który zaskoczył Jaume Domenecha uderzeniem z rzutu wolnego. Pięć minut później "Nietoperze" doprowadziły do wyrównania. Joao Cancelo dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a golkipera rywali pokonał Paco Alcacer.

Od 22. minuty gry, znów prowadzili piłkarze Frana Escriby. Trafienie, po strzale sprzed pola karnego, zaliczył Angel Lafita. Wynik meczu na 2:2 ustalił w 35. minucie Santi Mina.

Po remisie, Valencia zajmuje siódme miejsce w tabeli. Piłkarze Gary'ego Neville'a mają trzynaście punktów straty do lidera, FC Barcelony. Getafe jest na czternastej pozycji w lidze.

W następnej serii gier, Valencia zmierzy się na wyjeździe z Villarrealem. Rywalem Getafe będzie Deportivo La Coruna.