Remis w derbowym starciu. Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Zagłębiem Lubin

Remis w derbowym starciu. Śląsk podzielił się punktami z Zagłębiem
Tomasz Folta / Pressfocus
Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Zagłębiem Lubin. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie mogła zadowolić kibiców żadnej z drużyn. Zarówno gospodarze z Wrocławia, jak i przyjezdni z Lubina mieli problem z kreowaniem ciekawych akcji.
Śląsk spróbował zagrozić rywalowi w 17. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Janasik. Uderzenie 23-latka obronił Dominik Hladun. W 26. minucie Robert Pich efektownie złożył się do strzału z przewrotki, ale nie trafił w bramkę.
Po przerwie Zagłębie spróbowało stworzyć zagrożenie. W 55. minucie Dejan Drazić znalazł miejsce w polu karnym Śląska, dostał dobre podanie, jednak nie zdołał czysto uderzyć futbolówki.
Na kwadrans przed końcem Jacek Magiera zaczął reagować na boiskowe wydarzenia. Trener posłał w bój Waldemara Sobotę i Lubambo Musondę. Zmiennicy jednak nie wpłynęli pozytywnie na obraz gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Łącznie oba kluby oddały dziś dwa celne strzały.
Zagłębie zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Śląsk jest siódmy.
Adam Kłos30 Apr 2021 · 22:17