Remis w Neapolu, Szczęsny ratuje Romę [video]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Napoli zremisowało przed własną publicznością z Romą 0:0. W ekipie gości cały mecz między słupkami zaliczył Wojciech Szczęsny, który w ostatnich minutach dwukrotnie ratował gości przed stratą bramki.

Kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo nie doświadczyli wielkiego widowiska, godnego drużyn walczących o mistrzowski tytuł.

Bliżej zwycięskiej bramki byli gospodarze, jednak nie wykorzystali swoich okazji. Najpierw bardzo mocne uderzenie Marka Hamsika w 86 minucie znakomicie wybronił Wojciech Szczęsny;

Kilka minut później doskonałą sytuację miał Dires Mertens, ale ponownie na wysokości zadania stanął polski golkiper, który tym samym uratował Romie remis.

Po takim rozstrzygnięciu trzecia w tabeli ekipa z południa Włoch utrzymała trzy punkty przewagi nad czwartą w klasyfikacji stołeczną drużyną. W poniedziałek rzymian może już wyprzedzić Juventus, jeśli pokona w Turynie zespół Fiorentiny.