Remis w półfinale Pucharu Króla. Pogromcy FC Barcelony i Realu Madryt nie zdołali pokonać Valencii [WIDEO]

Remis w półfinale Pucharu Króla. Pogromcy Barcelony i Realu nie zdołali pokonać Valencii [WIDEO]
Athletic Club zremisował z Valencią w półfinale Pucharu Króla. Spotkanie rozgrywane na Estadio Nuevo San Mames zakończyło się wynikiem 1:1.
Dotychczas Athletic radził sobie kapitalnie w bieżącej edycji Copa del Rey. Na drodze do półfinału Baskowie wyeliminowali Real Madryt oraz broniącą tytułu FC Barcelonę.
Dziś również to podopieczni Marcelino lepiej rozpoczęli spotkanie. W 37. minucie wynik meczu otworzył Raul Garcia, który wykorzystał podanie Ikera Muniaina.
Jeszcze przed przerwą Garcia mógł skompletować dublet. Ofensywny pomocnik miał sporo miejsca przed bramką Valencii, ale tym razem oddał niecelny strzał.
W drugiej połowie Athletic cofnął się do obrony, oddając inicjatywę rywalom. Opieszałość zespołu z Bilbao zemściła się w 67. minucie. Wtedy Hugo Duro trafił do siatki, dobijając strzał Bryana Gila.
W 77. minucie Duro mógł mieć na koncie dwie bramki. Hiszpan doszedł do centry Jose Gayi, ale źle dołożył głowę do piłki i nie zamknął całej akcji.
Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Rewanż odbędzie się 2 marca na Estadio Mestalla.
Adam Kłos10 Feb 2022 · 23:27