Remisy Arsenalu i Milanu, grali Polacy

charnsitr / shutterstock.com
AC Milan zremisował na wyjeździe z Realem Betis 1:1 (0:1), a Arsenal FC bezbramkowo zremisował u siebie ze Sportingiem CP w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy.
Na Estadio Benito Villamarin gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie starcia. Wówczas Firpo Junior dośrodkował piłkę na pole karne, a Giovani Lo Celso precyzyjnym uderzeniem wykończył akcję, trafiając tuż obok prawego słupka.
"Rossoneri" doprowadzili do wyrównania w 62. minucie za sprawą trafienia Suso. Hiszpan zdecydował się na oddanie strzału bezpośrednio z rzutu wolnego i pokonał Paua Lopeza.
Podopieczni Gennaro Gattuso mają na koncie tyle samo punktów co drugi w tabeli Olympiakos (siedem) i plasują się na trzeciej pozycji. Liderem grupy F jest Real Betis z dorobkiem ośmiu "oczek".
W innym hitowym starciu tej kolejki, Arsenal FC bezbramkowo zremisował na Emirates Stadium ze Sportiniegm CP. Gospodarze w tym spotkaniu stworzyli co najmniej dwie groźne sytuacje - najpierw w 46. minucie mocny strzał z dystansu oddał Pierre-Emerick Aubameyang, a w 81. minucie uderzenie Henrikha Mkhitaryana obronił Renan Ribeiro.
Mimo straty punktu "Kanonierzy" wciąż są liderem grupy E i mają na koncie 10 "oczek". Sporting CP z dorobkiem 7 punktów plasują się na drugiej pozycji.
W wieczornych meczach Ligi Europy na boisku zaprezentowało się trzech Polaków. Całe spotkanie w barwach Qarabagu Agdam rozegrał Jakub Rzeźniczak, dla którego był to czwarty mecz w tegorocznej edycji rozgrywek.
W Zagrzebiu, gdzie Diamo zmierzyło się ze Spartakiem Trnava na boisku pojawił się tylko Patryk Małecki, który w barwach zespołu gości wszedł na plac gry w 70. minucie. Skrzydłowy zaliczył trzeci występ w obecnej edycji LE. W drużynie mistrza Chorwacji Damian Kądzior całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
W Razgradze Łudogorec zremisował bezbramkowo z AEK Larnaca. W drużynie gospodarzy od 75. minuty występował Jakub Świerczok, dla którego mecz numer trzy w Lidze Europy w tym sezonie. Natomiast Jacek Góralski spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.
* * * * * *

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki Ligi Europy (godz. 21:00):
Grupa A:
Łudogorec Razgrad - AEK Larnaka 0:0.
Bayer 04 Leverkusen - FC Zurich 1:0 (0:0)

Bramka: Jedvaj 60.
- - - - -
Grupa B:
Rosenborg BK - FC Red Bull Salzburg 2:5 (0:4)

Bramki: Adegbenro 52, Jensen 61 - Minamino 5, 19, 45, Gulbrandsen 37, Hovland 57-samobójcza.
Celtic FC - RB Lipsk 2:1 (1:0)

Bramka: Tierney 11, Edouard 79 - Augustin 79-karny.
- - - - -
Grupa C:
Girondins Bordeaux FC - FC Zenit Sankt Petersburg 1:1 (1:0)

Bramka: Kamano 35-karny - Zabolotnyi 72.
SK Slavia Praga - FC Kopenhaga 0:0.
- - - - -
Grupa D:
Dinamo Zagrzeb - Spartak Trnawa 3:1 (2:0)

Bramki: Gojak 22, Kadlec 36-samobójcza, Orsić 80 - Canturisvili 63.
Fenerbahce SK - RSC Anderlecht 2:0 (0:0)

Bramki: Valbuena 71, Frey 74.
- - - - -
Grupa E:
Worskła Połtawa - Karabach Agdam 0:1 (0:1)

Bramka: Abdullajev 13-karny.
- - - - -

Grupa F:
Olympiakos Pireus - F91 Dudelange 5:1 (4:0)

Bramki: Cisse 6. Fortounis 15,Christodoulopoulos 26, Fortounis 36, Fetfatzidis 71 - Sinani 39.