Rennes remisuje, gol i asysta Grosickiego [video]

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Stade Rennes Kamila Grosickiego zremisowało 2:2 ze Stade Reims w sobotnim spotkaniu 15. kolejki francuskiej Ligue 1. Reprezentant Polski zaliczył świetny występ - nie tylko strzelił gola (piątego w tym sezonie!), ale i zaliczył asystę.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej części gry "Grosik" asystował przy otwierającej wynik bramce Jeremiego Boga - zagranie klatką piersiową. Jednak w zaledwie osiem minut rywale strzelili jego ekipie dwa gole. Najpierw do siatki trafił Aissa Mandi, później Nicolas De Preville.

Tuż przed końcem starcia przyjezdnych uratował Polak, który znalazł się niepilnowany polu karnym rywali i natychmiast pokonał Kossi Agassa.

Drużyna Angers umocniła się w czołówce tabeli francuskiej Ligue 1, pokonując na własnym boisku 2:0 Lille. W innym sobotnim spotkaniu GFCO Ajaccio podzieliło się punktami z Lorient.

FC Toulouse wygrali na własnym terenie z zawodnikami z Nicei 2:0 (1:0). Tym samym gospodarze zanotowali pierwszy ligowy triumf od sierpnia.