Reprezentacja Danii pokonała Austrię na ME U-21

salajean/Shutterstock
Reprezentacja Danii pokonała Austrię 3:1 (1:0) w meczu 2. kolejki grupy B, rozegranym w ramach mistrzostw Europy U-21.
Dla Duńczyków dwa gole strzelił Joakim Maehle. Obrońca po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Jacoba Bruuna Larsena i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali.
Dla Austriaków bramkę w 47. minucie zdobył Philipp Lienhart, który wyskoczył do futbolówki zagranej z rzutu rożnego przez Saschę Horvatha i głową trafił w środek bramki
Maehle drugi raz trafił do siatki rywali w 77. minucie. Wówczas po podaniu Andreasa Skova Olsena z prawej strony, 22-latek skutecznie uderzył z pierwszej piłki. Wynik spotkania na 3:1 ustalił już w doliczonym czasie gry Andreas Skov Olsen.
Podopieczni Nielsa Frederiksena zajmują obecnie drugie miejsce w grupie B i mają na koncie trzy punkty. Zawodnicy Wernera Gregoritscha również z dorobkiem trzech "oczek" plasują się na trzeciej lokacie.
W następnej kolejce Dania zagra z Serbią, z kolei Austria zmierzy się z Niemcami.