Reprezentacja Mali rozbiła Mauretanię

esfera / shutterstock.com
Reprezentacja Mali pokonała Mauretanię 4:1 (2:0) w meczu pierwszej kolejki grupy E. rozegranym w ramach tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki.
Na Suez Stadium pierwszego gola strzelił Abdoulay Diaby. Napastnik Sportingu w 37. minucie wykorzystał dośrodkowanie Adama Traore i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia podyktował dla Mali rzut karny, a jedenastkę na gola zdołał zamienić Moussa Marega.
Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adama Traore. Pomocnik Cercle Brugge trafił do bramki przeciwników odpowiednio w 55. oraz 74. minucie.
Jedyną bramkę dla Mauretanii zdobył w 72. minucie Moctar El Hacen z rzutu karnego.

Drużyna, którą prowadzi Mohamed Magassouba w następnej kolejce zagra z Tunezją Podopieczni Corentina Martinsa zmierzą się z Angolą.
Kamil Kaczmarek25 Jun 2019 · 08:23