Reprezentacja Polski U-19 na remis z Ukrainą. "Biało-Czerwoni" roztrwonili dwubramkowe prowadzenie

Reprezentacja Polski U-19 zdobyła kolejny punkt w el. ME. "Biało-Czerwoni" zremisowali z Ukrainą 2:2 (2:1).
Podopieczni Mariusza Rumaka na początek eliminacji przegrali z Finlandią, a następnie pewnie ograli Maltę. W trzeciej kolejce zmagań przyszło im się mierzyć z Ukrainą.
Początek starcia z najtrudniejszym grupowym rywalem ułożył się po myśli "Biało-Czerwonych". Wynik spotkania w 12. minucie otworzył Aleksander Buksa. Napastnik pewnie zamienił rzut karny na gola.
Nieco ponad kwadrans później było już 2:0. Trafienie samobójcze zanotował Udod, który pechowo interweniował po płaskim dośrodkowaniu Fornalczyka.
Ukraińcy nie złożyli broni. Tuż przed gwizdkiem na przerwę złapali kontakt. Jarmoljuk pokonał Ojrzyńskiego, gdy wykorzystał "jedenastkę".
W drugiej połowie Polacy skupiali się przede wszystkim na defensywie i przez długi czas skuteczni bronili dostępu do swojej bramki.
Niestety, w 83. minucie Ukraina doprowadziła do wyrównania. Po uderzeniu Oczeretki z rzutu wolnego piłka trafił w słupek, dopadł do niej Udod i umieścił ją w siatce.
Daniel Makarewicz12 Oct 2021 · 14:53