Reprezentant Włoch najszybszym człowiekiem świata! Nowy rekord Europy w biegu na sto metrów [WIDEO]

Screen z TV
Marcell Jacobs został nowym mistrzem olimpijskim w biegu na sto metrów. Reprezentant Włoch ustanowił nowy rekord Europy, osiągając czas 9,80 sekundy.
W półfinałach, które zostały rozegrane na ponad dwie godziny przed walką o medale, byliśmy świadkami sporej niespodzianki. Najszybszy okazał się bowiem Chińczyk, Bingtian Su.
Z czasem 9,83 ustanowił on nowy rekord Azji. Identyczny wynik miał miał Amerykanin Ronnie Baker, a zaledwie o jedną setną sekundy wolniejszy był Marcell Jacobs.
Finał zapowiadał się pasjonująco. Było to rzecz jasna główne wydarzenie dnia na stadionie lekkoatletycznym w Tokio. Nerwów nie wytrzymał Zharnel Hughes.
Brytyjczyk popełnił falstart, przez co został ukarany wykluczeniem z finału. Pozostali zawodnicy musieli natomiast po raz drugi stanąć w blokach.
W przeciwieństwie do półfinału, tym razem Su kompletnie spóźnił start. W efekcie dobiegł do metry dopiero na szóstej pozycji.
Nowym mistrzem olimpijskim został Marcell Jacobs. Włoch osiągnął czas 9,80 sekundy, co jest nowym rekordem Europy.
Dwaj kolejni zawodnicy także osiągnęli najlepsze wyniki w życiu. Srebrny medal zgarnął Fred Kerley z USA (9,84 s.), a brązowy Andre de Grasse (9,89 s.).