Rewelacja rozgrywek w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski! Najpierw ograli Jagiellonię, teraz Radomiaka

Krzysztof Porębski / Press Focus
Lechia Zielona Góra awansowała do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski! Wszystko dzięki ograniu Radomiaka Radom, który uległ 3:1 w serii rzutów karnych.
Lechia Zielona Góra w poprzedniej fazie Fortuna Pucharu Polski zdołała ograć Jagiellonię Białystok (3:1). Teraz zespołowi z III ligi przyszło się zmierzyć z Radomiakiem Radom.
Gospodarze nie zamierzali oddawać pola wyżej rozstawionym rywalom. W pierwszej połowie mieli nawet lepsze posiadanie piłki, chociaż należy oddać, że to przyjezdni dominowali pod względem stworzonych sytuacji.
Niemniej Radomiakowi nie udało się sforsować defensywy Lechii, co poskutkowało dogrywką. Tam pomocną rękę wyciągnął jeden z zawodników zielonogórzan.
W 111. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Babij. Tym samym gospodarze musieli bronić się w osłabieniu, ale podołali zadaniu.
Ostatecznie kwestię awansu do 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski rozstrzygnęły rzuty karne. Zawodnicy Mariusza Lewandowskiego wypadli fatalnie w tym aspekcie - nie wykorzystali aż trzech "jedenastek".
Zawodnicy Lechii Zielona Góra takich problemów nie mieli - trafili za każdym razem i ostatecznie wyeliminowali klub z Ekstraklasy. Dzięki temu ich przygoda w PP trwa nadal.
Hubert Kowalczyk10 Nov 2022 · 15:00