Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu Pucharu Niemiec. Bayern Monachium pokonał Energie Cottbus

Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego w meczu Pucharu Niemiec! Dobry początek sezonu w wykonaniu naszego rodaka
schwarzdigital / shutterstock
Bayern Monachium wygrał w 1/32 Pucharu Niemiec z Energie Cottbus. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.
W pierwszej odsłonie przewaga Bayernu Monachium była dość widoczna, ale długo zespół z Bawarii nie przełożył jej na strzelanie goli.
Dopiero w 32. minucie sprawy we własne ręce wziął lider linii ataku i najlepszy napastnik Bayernu, Robert Lewandowski. Polak strzelił swoją pierwszą bramkę w obecnym sezonie i nie mógł wymarzyć sobie lepszego startu.
Bramkarz Cottbus najpierw znakomicie obronił strzał głową Kingsleya Comana, ale piłka trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego, który wiedział co z nią zrobić i szybkim, technicznym strzałem umieścił ją w siatce.
W pierwszej połowie Bayern oddał łącznie 7 strzałów na bramkę Cottbus, a Manuel Neuer nie musiał interweniować ani razu.
W 65. minucie meczu prowadzenie Bayernu podwyższył Kingsley Coman. Francuz wykorzystał podanie Leona Goretzki i pokonał golkipera niżej notowanej drużyny.
Na pięć minut Leon Goretzka odebrał piłkę niedaleko pola karnego rywali i rozegrał akcję ze swoim partnerem. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nóg Lewandowskiego i wpadła do siatki. Gola zapisano na konto Polaka.
W jednej z ostatnich akcji spotkania zespół Energie Cottbus wywalczył jeszcze rzut karny, którego na bramkę zamienił Berkan Taz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Bayernu Monachium.
Łukasz Karyniewski12 Aug 2019 · 21:40