Robert Lewandowski na czwartym miejscu w klasyfikacji Złotego Buta. Prowadzi napastnik z Białorusi

Dziurek/Shutterstock
Rywalizacja o Złotego Buta dopiero się rozkręca. Robert Lewandowski zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji.
Napastnik Bayernu w ostatnim weekend nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego. Polak dostał wolne od Hansiego Flicka i nie znalazł się w kadrze zespołu na mecz z FC Kolen. Pod nieobecność snajpera "Die Roten" wygrali 2:1.
Lewandowski w tym sezonie Bundesligi ma na koncie dziesięć trafień. W klasyfikacji Złotego Buta przekłada się to na 20 punktów. Z tym dorobkiem napastnik plasuje się na czwartej pozycji.
Podium zestawienia zajmują zawodnicy z lig, które grają w systemie wiosna-jesień. Pierwsze miejsce zajmuje Maksym Skawysz. Zawodnik BATE Borysów zdobył dla swojej drużyny 17 goli, co daje mu 25,5 pkt.
Za nim znajduje się Jasur Yakhshiboev. Uzbek najpierw w Energetyku-BDU Mińsk, a później w Szachtiorze Soligorsk zdobył łącznie 16 bramek (22 pkt). Trzeci jest Rauno Sappinnen. Zawodnik ma na koncie 22 gole w lidze estońskiej.
Za to jeśli wziąć pod uwagę tylko piłkarzy z lig TOP 5, to liderem jest Lewandowski. Za nim plasują się Son Heung-Min oraz Dominic Calvert-Lewin. Obaj mają po 8 bramek, co przekłada się 16 pkt w rankingu.