Robert Lewandowski skomentował wielkie zwycięstwo Bayernu Monachium. "Było jasne"

Robert Lewandowski skomentował wielkie zwycięstwo Bayernu. "Było jasne"
MDI/Shutterstock
Bayern Monachium rozbił Bayer Leverkusen 5:1. Głos po niesamowitym spotkaniu Bawarczyków zabrał Robert Lewandowski.
Obie drużyny walczyły dziś o fotel lidera Bundesligi. Podopieczni Juliana Nagelsmanna prędko pokazali jednak "Aptekarzom" miejsce w szeregu.
Już w 4. minucie Lewandowski otworzył wynik spotkania. Bayern przyspieszył w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, strzelając cztery kolejne gole.
- Kiedy zdobywasz pięć bramek w 45 minut, możesz zobaczyć sposób, w jaki gramy. Nasza gra w ataku była bardzo dobra - ocenił Lewandowski na antenie stacji "DAZN".
W kolejnych trzech kwadransach Bayern zwolnił tempo. W drugiej połowie Nagelsmann zdjął Lewandowskiego, Leona Goretzkę i Thomasa Muellera, wiedząc że zwycięstwo jest już zapewnione.
- Po pierwszej połowie było jasne, że wracamy do Monachium z trzema punktami. Po przerwie graliśmy dużo spokojniej - dodał snajper Bayernu.
Bayern z dorobkiem 19 punktów jest liderem tabeli. Z kolei Lewandowski dogonił w klasyfikacji strzelców Erlinga Haalanda. Obaj mają na koncie po dziewięć trafień.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 17:45
Źródło: Twitter