Robert Lewandowski z pierwszym trofeum w FC Barcelonie! Ekipa Xaviego rozbiła Real Madryt [WIDEO]

FC Barcelona rozbiła Real Madryt 3:1 w finale Superpucharu Hiszpanii. Mecz z golem i asystą zakończył Robert Lewandowski.
Początek był wyrównany, ale szybko zarysowała się przewaga Barcelony. Już po kilkunastu minutach dwie dogodne okazje miał Lewandowski. Najpierw główkował na bramką, po chwili piłka po jego strzale i interwencji Courtois trafiła w słupek.
Real w pierwszej połowie odgryzł się tylko raz. W 18. minucie blisko gola był Benzema. Piłka po jego strzale głową nieznacznie minęła słupek.
Barcelona objęła prowadzenie w 34. minucie. Busquets zaatakował pressingiem Camavingę, piłka trafiła do Dembele, Pedriego i Lewandowskiego, który świetnym podaniem uruchomił Gaviego. Ten wykorzystał świetną okazję.
Jeszcze przed przerwą padł drugi gol dla Barcelony. Tym razem podawał Gavi, a Lewandowski z bliska wpakował ją do bramki.
Przerwa nie odmieniła Realu. Nadal kontrolę nad meczem miała Barcelona, która stwarzała sobie kolejne dogodne okazje do strzelenia gola. Tym razem górą był Courtois, który dobrze bronił po strzałach Dembele i Lewandowskiego.
Real był bezzębny. Niczego nie wnosiły zmiany dokonywane przez Carlo Ancelottiego. A Barcelona strzelała dalej. W 69. minucie z bliska do bramki trafił Pedri. Drugą asystę w meczu zaliczył Gavi.
Chwilę po trzecim golu dla Barcelony oglądaliśmy pierwszy celny strzał Realu. Z dystansu w środek bramki trafił Kroos.
Real honorowego gola strzelił dopiero w doliczonym czasie gry. Po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Benzema.
Dla Barcelony to już czternasty w historii Superpuchar Hiszpanii. To pierwsze trofeum w Barcelonie i dla Lewandowskiego, i dla Xaviego w roli trenera.
Marcin Karbowski15 Jan 2023 · 21:53