Roma - Lazio: derby dla gospodarzy! Wynik, składy, gole

Derby dla Romy! Pellegrini strzelił gola piętą [WIDEO]
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
AS Roma pokonała Lazio Rzym 3:1 (1:0) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 7. kolejki włoskiej ekstraklasy.
"Giallorossi" objęli prowadzenie w tym spotkaniu tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. W 45. minucie błąd w defensywie rywali wykorzystał Lorenzo Pellegrini i uderzeniem piętą z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.
Lazio doprowadziło do wyrównania 67. minucie. Wówczas Ciro Immobile przechwycił futbolówkę przed polem karnym i płaskim strzałem pokonał Olsena.
Drużynę Eusebio Di Francesco w 71. minucie na prowadzenie wyprowadził Aleksandar Kolarov, który oddał skuteczny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.
Wynik na 3:1 ustalił w 86. minucie Federico Fazio, a przy jego trafieniu asystował Lorenzo Pellegrini.
AS Roma ma na koncie 11 punktów i zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Lazio uzbierało jedno "oczko" więcej i plasuje się na 4. pozycji.
Kamil Kaczmarek29 Sep 2018 · 17:07