Roma lepsza od Juve, fenomenalna parada Szczęsnego!

mgilert, Shutterstock
AS Roma pokonała dzisiaj w hitowym spotkaniu Serie A Juventus Turyn 2:1. Fenomenalną interwencją na wagę trzech punktów w 93 minucie spotkania popisał się Wojciech Szczęsny.

Roma dominowała w spotkaniu, Juventus natomiast grał wolno i bez pomysłu. Bramki dla ekipy ze Stolicy Włoch zdobywali Miralem Pjanić - pięknie wykonany rzut wolny - oraz nowy nabytek rzymskiego klubu, Edin Dzeko. Inny nabytek, Wojciech Szczęsny mimo iż wpuścił bramkę po strzale Paulo Dybali, to w 93 minucie popisał się naprawdę fantastyczną interwencją, która uchroniła Romę przed remisem. Juventus od 78 minuty grał w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Patrice Evra. Wcześniej czerwoną kartkę poza boiskiem otrzymał rezerwowy bramkarz "Starej Damy", Rubinho.

AS Roma - Juventus Turyn 2:1 (0:0)
Bramki: Pjanić 61, Dzeko 80 - Dybala 88