Roma lepsza od Lazio w derbach Rzymu, Skorupski na ławce

charnsitr/Shutterstock
AS Roma pokonała u siebie Lazio Rzym 2:1 (0:0) w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu trzynastej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych nominalnych gospodarzy obserwował Łukasz Skorupski.
"Giallorossi" objęli prowadzenie cztery minuty po przerwie, kiedy to rzut karny wykorzystał Diego Perotti. Argentyńczyk po kolejnych czterech minutach zaliczył także asystę, gdy celnie przymierzył z dystansu Belg Radja Nainggolan.
Osiemnaście minut przed końcem kontaktową bramkę z rzutu karnego uzyskał Ciro Immobile. Na więcej jednak podopiecznych Simone Inzaghiego nie było już stać.
Dzięki piątej wygranej z rzędu trzykrotni mistrzowie Włoch awansowali na trzecie miejsce w tabeli. "Biancocelesti" doznali natomiast dopiero drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na piątą lokatę w klasyfikacji.