Roma remisuje z Barceloną. Pech Szczęsnego

mgilert, Shutterstock
W inauguracyjnym spotkaniu grupy E Ligi Mistrzów AS Roma zremisowała przed własną publicznością z FC Barceloną 1:1. Bramkarz gospodarzy, Wojciech Szczęsny musiał opuścić boisko w 50. minucie gry z powodu kontuzji.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Urugwajczyk wykorzystał dogranie Ivana Rakiticia i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki polskiego bramkarza. Do wyrównania doprowadził Alessandro Florenzi, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu i zaskoczył stojącego na przedpolu Marca-Andre ter Stegena. W 64. minucie spotkania poważnej kontuzji doznał gracz Barcelony, Rafinha, który na boisku zameldował się zaledwie trzy minuty wcześniej.

Więcej bramek padło drugim meczu grupy E, w którym Bayer Leverkusen pewnie pokonał BATE Borysów 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców w barwach gospodarzy wpisał się Hakan Calhanoglu, a po jednym razie bramkarza gości pokonali Admir Mehmedi oraz Javier Hernandez. Dla "Chicharito" był to pierwszy gol w barwach niemieckiego klubu. Honorowe trafienie dla białoruskiego zespołu zaliczył Nemanja Milunović.