Ronaldo katem Atletico! Hat-trick Portugalczyka i pewne zwycięstwo Realu w derbach Madrytu [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Real górą w derbach Madrytu. Trzy gole zdobył Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 28 minucie. Napastnik wykonywał rzut wolny, uderzył bardzo mocno, piłka odbiła się od muru, co zmyliło Jana Oblaka i wpadła do bramki.

Gwiazdor "Królewskich" na listę strzelców mógł wpisać się już wcześniej. Napastnik uderzył głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale kapitalną interwencją popisał się golkiper gospodarzy.

Podopieczni Diego Simeone w kolejnych minutach próbowali strzelić gola wyrównującego, świetnie jednak spisywała się defensywa Realu, która nie pozwalała na zbyt wiele rywalom.

O wiele niebezpieczniej zrobiło się pod bramką Keylora Navasa na początku drugiej połowy - groźne uderzenie Carrasco czy dwie próby Antoine Griezmanna.

Tymczasem od 71 minuty gospodarze musieli odrabiać już dwubramkową stratę. Stefan Savić faulował w polu karnym Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk podwyższył na 2:0, pewnie wykonując jedenastkę.

Sześć minuty później gwiazdor "Królewskich" skompletował hat-tricka. Świetny kontratak gości rozpoczął Isco, lewym skrzydłem popędził Gareth Bale, zagrał do wbiegającego w pole karne Ronaldo, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Real pewnie pokonał Atletico w derbach Madrytu 3:0. Drużyna Zinedine Zidane'a dzięki zwycięstwu umocniła się na prowadzeniu w lidze hiszpańskiej - cztery punkty przewagi nad drugą Barceloną. Zespół Diego Simeone z kolei plasuje się obecnie na piątej pozycji i do rywali zza miedzy tracą już dziewięć "oczek".