Ronaldo zawieszony na pięć spotkań za popchnięcie sędziego podczas meczu z Barceloną o Superpuchar Hiszpanii

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Cristiano Ronaldo został zawieszony na pięć meczów za popchnięcie arbitra w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną. "Królewscy" wygrali na Camp Nou z katalońskim klubem 3:1.
Portugalski gwiazdor w 83 minucie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pierwszy kartonik napastnik ujrzał za ściągnięcie koszulki po strzeleniu gola. Sędzia po raz drugi ukarał zawodnika Realu kilka minut później, ponieważ uznał, że ten próbował wymusić rzut karny.
Decyzja arbitra wyprowadziła Ronaldo z równowagi, który pchnął go w plecy. Całe zajście prowadzący mecz De Burgos Bengoetxea opisał potem w protokole. - Kiedy pokazałem czerwoną kartkę, piłkarz lekko mnie odepchnął - napisał. I to właśnie za to zachowanie Portugalczyk został zawieszony na pięć spotkań.
32-letni piłkarz nie wystąpi w rewanżowym pojedynku z Barceloną na Santiago Bernabeu o Superpuchar Hiszpanii. Opuści ponadto cztery ligowe starcia - z Deportivo La Coruna, Levante, Valencią oraz Realem Sociedad.