Ronaldo uratował Juventus i zbliżył się do Piątka. Remis "Starej Damy", porażka Genoi [WIDEO]

Anton_Ivanov/Shutterstock
W 18. kolejce Serie A Atalanta Bergamo zremisowała u siebie z Juventusem Turyn 2:2. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.
Turyńczycy rozpoczęli znakomicie mecz, bo już w 2. minucie do własnej bramki trafił Berat Djimsiti. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 24. minucie. Duvan Zapata ograł Leonardo Bonucciego i uderzył skutecznie z linii pola karnego.
Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur i mistrzowie Włoch grali w osłabieniu. Piłkarze Atalanty wykorzystali to bardzo szybko, bo już w 56. minucie na listę strzelców wpisał się Zapata. Tym razem trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Punkt dla Juventusu uratował Cristiano Ronaldo w 78. minucie uderzeniem głową. Portugalczyk mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się po 65 minutach. To dwunasta bramka Ronaldo w Serie A, zawodnik Juventusu ma o trafienie mniej od Krzysztofa Piątka, który przewodzi w klasyfikacji strzelców.
W barwach Genoi CFC przez cały mecz na boisku przebywał Krzysztof Piątek. Polski napastnik gola nie strzelił, otrzymał natomiast żółtą kartkę.
Podopieczni Massimiliano Allegriego wciąż są liderem Serie A i mają obecnie dziewięć punktów przewagi nad drugim w tabeli SSC Napoli.
W innym meczu 90 minut w bramce Bologna FC rozegrał Łukasz Skorupski. Jego zespół przegrał u siebie z Lazio Rzym 0:2.
W najbardziej polskim meczu UC Sampdoria - Chievo Werona zagrało trzech naszych rodaków. W zespole gospodarzy 90 minut zaliczył Karol Linetty, a na ławce rezerwowych siedział Dawid Kownacki. W ekipie gości natomiast od początku do końca grał Mariusz Stępiński, a Paweł Jaroszyński opuścił murawę w 66. minucie.