Rozczarowujący finisz Leeds United. Brighton i Fulham remisują po bezbramkowych starciach [WIDEO]

lev radin / Shutterstock.com
Leeds United nie zanotowało idealnego wejścia w nowy sezon Premier League. "Pawie" podzieliły się punktami z Southampton (2:2). Kompletu punktów nie zdobyły również ekipy Wolverhampton i Birghton, które zremisowały się kolejno z Newcastle United oraz Fulham.
W pierwszej kolejce Premier League 2022/23 Leeds United pokonało Wolverhampton. Podopieczni Jessego Marscha zdołali odwrócić losy spotkania - najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie zadali decydujący cios. W tamtym zwycięstwie dużą rolę odegrał Mateusz Kilch.
Mimo tego reprezentant Polski kolejne starcie - tym razem przeciwko Southampton - również rozpoczął na ławce rezerwowych. W drużynie "Świętych" nie zabrało natomiast Jana Bednarka, który sobotni mecz rozpoczął w wyjściowym składzie.
Pierwsza połowa była toczona pod dyktando Leeds. Przyjezdni nie zdołali co prawda zdobyć bramki, lecz zdecydowanie przewyższali swoich rywali. Wydawało się, że otwierające trafienie jest jedynie kwestią czasu.
Worek z bramkami w istocie został rozwiązany w drugiej połowie. Najpierw błysnęło Leeds United, które za sprawą Rodrigo wyszło na, wydawałoby się, komfortową przewagę. Hiszpan trafił do siatki w 46. i 60. minucie.
Sytuacja uległa jednak zmianie za sprawą roszad wprowadzonych przez szkoleniowca Southampton. Armstrong zmienił Elyounoussiego, natomiast Mara Bednarka. Ruchy te miały konkretne przełożenie na wynik.
Obaj wspomniani zawodnicy zanotowali bowiem asysty przy golach dla gospodarzy. Armstrong podał do Aribo (72. minuta), zaś Mara obsłużył Walkera-Petersa (81. minuta), dzięki czemu "Święci" zdobyli pierwsze punkty w nowym sezonie.
W kolejnym spotkaniu rozpoczętym o godzinie 16:00 nie oglądaliśmy tylu goli. Brighton bezbramkowo zremisowało z Newcastle United w meczu, który był zapowiadany jako jedno z najciekawszych starć 2. kolejki Premier League.
W pierwszej odsłonie starcia Brighton prezentowało się znacznie lepiej niż "Sroki". W 6. minucie blisko szczęścia był Solomon March. Próba Anglika została jednak zablokowana przez zawodników przyjezdnych.
W 21. minucie swoją okazję zmarnował natomiast Leandro Trossard. Belg znalazł się w dobrej sytuacji, lecz przegrał pojedynek z Nickiem Popem. Niemniej, Newcastle pozostawało w stosunkowo głębokiej defensywie i jeszcze przed przerwą golkiper "Srok" musiał ponownie interweniować, by powstrzymać Pascala Grossa.
W drugiej połowie nadal przeważało Brighton, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki Newcastle. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.
Podziałem punktów zakończyło się też starcie Wolverhampton - Fulham. Beniaminek Premier League tym razem nie sprawił niespodzianki i bezbramkowo zremisował swój mecz.
Fulham w pierwszej kolejce Premier League zdołało powstrzymać Liverpool (2:2). Drugi mecz beniaminka nie był jednak dla niego aż tak udany.
W pierwszej połowie starcia z Wolverhampton obserwowaliśmy statyczne starcie. Żadna ze stron nie stworzyła sobie 100% okazji. Obraz meczu nie uległ metamorfozie nawet po zmianie stron.
Jedyne emocje kibice przeżywali w 81. minucie. W polu karnym padł wówczas jeden z piłkarzy Fulham. Do wapna podszedł Aleksandar Mitrović, lecz Serb spudłował z rzutu karnego. Ostatecznie skutecznie powstrzymało to obie strony przed otworzeniem wyniku.