Rumunia pokonała osłabione Chile w sparingu

CP DC Press / shutterstock.com
Rumunia pokonała Chile 3:2 (1:1) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w czwartek w austriackim Grazu.
Prowadzenie ekipie z Bałkanów zapewnił po trzynastu minutach gry kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego Nicolae Stanciu.
Niespełna kwadrans przed przerwą za uderzenie łokciem czerwoną kartkę ujrzał Nicolas Castillo, ale minutę później osłabieni Latynosi doprowadzili do wyrównania za sprawą strzału głową Guillermo Maripana.
Siedem minut po zmianie stron drugiego gola dla zespołu z Ameryki Południowej zdobył uderzeniem w krótki róg Lorenzo Reyes. Trzynaście minut później straty odrobił jednak po koronkowej akcji, zakończonej strzałem w długi róg, Ciprian Ioan Deac.
Losy konfrontacji rozstrzygnął sześć minut przed końcem Constantin Budescu, wykorzystując w polu karnym sytuację sam na sam. Rumuni byli rywalami Polaków w eliminacjach MŚ 2018. Chilijczycy natomiast zmierzą się jeszcze z podopiecznymi Adama Nawałki w towarzyskim meczu przed wyjazdem na mundial w Rosji.