Rumunia rozbiła Chorwację na ME U-21

Autorstwa Positiffy/Shutterstock
Rumunia wygrała z Chorwacją 4:1 (2:1) w pierwszym wtorkowym meczu grupy C piłkarskich ME U-21.
Na San Marino Stadium w Serravalle wynik otworzył po jedenastu minutach gry George Puscas, który wykorzystał rzut karny. Trzy minuty później podwyższył Ianis Hagi, dobijając piłkę do siatki z kilku metrów.
Po kolejnych czterech minutach kontaktowe trafienie uderzeniem zza linii pola karnego uzyskał Nikola Vlasić. Po zmianie stron, trzeciego gola dla Rumunii zdobył po efektownej, indywidualnej akcji Tudor Baluta, który po minięciu dwóch rywali skutecznie przymierzył przy słupku. Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry strzałem w krótki róg Adrian Petre.
Wieczorem w drugim spotkaniu tej grupy Francja zagra z Anglią. Wyspiarze będą kolejnym rywalem podopiecznych Mirela Radoia. "Trójkolorowi" natomiast zmierzą się w drugiej kolejce z podopiecznymi Nenada Gracana.