Ruszyła Ekstraklasa! Na początek Jagiellonia Białystok wysoko wygrała w Gdyni

Dziurek / shutterstock.com
Trzy gole padły w meczu inaugurującym sezon 2019/20 w PKO Ekstraklasie. Arka Gdynia przegrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:3.
Autorem pierwszego gola w sezonie był Bartosz Bida. 18-latek, który w minionym sezonie grał w Wigrach Suwałki, swoją premierową bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył już w piątej minucie spotkania.
Drugiego gola dla gości jeszcze w pierwszej połowie strzelił Jesus Imaz. Zwycięstwo drużynie prowadzonej przez trenera Ireneusza Mamrota przypieczętował Taras Romańczuk.
*****

Tak padły bramki:
0:1 - Bartosz Bida 6'

Imaz otrzymał piłkę na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i dograł na szósty metr. Tam świetnie wbiegł Bida i mocnym strzałem trafił do siatki.
0:2 - Jesus Imaz 18'

Kolejna składna akcja "Jagi". Prikryl podał w "16" do Imaza. Hiszpan był zupełnie niepilnowany, przyjął piłkę i pewnym strzałem pokonał Pavelsa Steinborsa.
0:3 - Taras Romanczuk 80'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę zgrał Kostal. Romanczuk oddał precyzyjny strzał głową. Bramkarz Arki rzucił się w kierunku swojego lewego "okienka", ale tylko musnął piłkę końcami palców i nie uchronił swojej drużyny przed utratą trzeciej bramki.
*****

Zawodnik meczu: Jesus Imaz. Hiszpan nie tylko zdobył bramkę i zapisał na swoim koncie asystę. Był bardzo aktywny w ofensywie i jego gra mogła się podobać, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Jakub Kreśliński19 Jul 2019 · 19:54