Rywal Legii pokonał Juventus

Ververidis Vasilis/Shutterstock
SSC Napoli, z którym Legia Warszawa w czwartek zmierzy się w meczu Ligi Europy, pokonało na własnym stadionie Juventus Turyn 2:1. Dla piłkarzy Massimiliano Allegriego była to trzecia ligowa porażka w tym sezonie.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. W 26. minucie gry, Lorenzo Insigne podał do Gonzalo Higuaina, a ten odegrał piłkę do Włocha. Insigne oddał strzał, który wpadł do bramki Gianluigiego Buffona tuż przy słupku. Dla 24-letniego napastnika było to trzecie trafienie w tym sezonie.

W 62. minucie meczu było już 2:0 dla graczy z Neapolu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Higuain, który przejął piłkę w środku pola i przeprowadził rajd zakończony celnym strzałem. Honorową bramkę dla "Starej Damy" strzelił Mario Lemina w 63. minucie meczu. Dla Gabończyka był to pierwszy gol w Serie A.

Po zwycięstwie, Napoli zajmuje ósme miejsce w tabeli. Juventus jest na trzynastej pozycji w lidze.