Saint-Etienne wysoko pokonał Bordeaux przed własną publicznością

ricochet64 / shutterstock.com
Piłkarze AS Saint-Etienne pokonali u siebie Girondins Bordeaux 3:0 (0:0) w niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard prowadzenie "Zielonym" zapewnił jedenaście minut po przerwie Tunezyjczyk Wahbi Khazri, wykorzystując podyktowany rzut karny. Szesnaście minut przed końcem podwyższył uderzeniem głową Mathieu Debuchy, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autora pierwszego trafienia.
Były zawodnik Newcastle United i Arsenalu Londyn w ostatniej minucie przypieczętował jeszcze sukces miejscowych, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.
Dziesięciokrotni mistrzowie Francji po trzecim zwycięstwie w czterech ostatnich meczach awansowali na czwarte miejsce w tabeli. "Żyrondyści" z Akwitanii doznali natomiast dwunastej porażki w sezonie i pozostali na trzynastej lokacie w klasyfikacji.