Salamon na ławce, porażka AC Milan na Sardynii

mediapictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Cagliari Calcio wygrali u siebie z AC Milan 2:1 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu ostatniej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.

Na Stadio Sant'Elia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Bartosz Salamon.

Prowadzenie miejscowym zapewnił po siedemnastu minutach gry Brazylijczyk Joao Pedro, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Wyrównał osiemnaście minut przed końcem strzałem z rzutu karnego Gianluca Lapadula. W doliczonym czasie gry osłabionych gości zdołał jednak pogrążyć celnym strzałem Fabio Pisacane.

"Rossoneri" mimo tej porażki zakończą sezon 2016/17 na szóstym miejscu w tabeli. Zespół z Lombardii wystąpi dzięki temu w eliminacjach Ligi Europy.

Drużyna z Sardynii natomiast po czternastej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na jedenastą pozycję w klasyfikacji.