Samir Handanović uchronił Inter przed przegraną z Atalantą

Nicolo Campo / Shutterstock.com
Inter Mediolan zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1 w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza prowadzenie gospodarzom derbów Lombardii zapewnił już po czterech minutach gry Lautaro Martinez. Argentyńczyk zaskoczył golkipera lokalnych rywali płaskim strzałem z pola karnego po świetnym odegraniu Belga Romelu Lukaku.
Kwadrans przed końcem wyrównał sytuacyjnym uderzeniem z kilku metrów Niemiec Robin Gosens. Dwie minuty przed końcem losy konfrontacji mógł przechylić na korzyść gości Luis Muriel, ale uderzenie Kolumbijczyka z rzutu karnego znakomicie obronił Słoweniec Samir Handanović.
Podopieczni Gian Piero Gasperiniego po piątym podziale punktów w tym sezonie zrównali się dorobkiem z czwartą w klasyfikacji Romą, która zagra w niedzielę z broniącym tytułu Juventusem Turyn.
"Nerazzurri" natomiast zremisowali czwarte spotkanie w bieżących rozgrywkach i umocnili się nieznacznie na pozycji lidera tabeli.