Samobójczy gol i zmarnowany rzut karny w meczu Villarrealu z Getafe

Bukharev Oleg/Shutterstock
Villarreal CF przegrał u siebie z Getafe CF 1:2 w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. W doliczonym czasie gry gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.
Pierwszy gol został strzelony na początku drugiej połowy. Znakomitą akcję przeprowadził Jorge Molina, który niespodziewanie zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego. To zaskoczyło bramkarza "Żółtej Łodzi Podwodnej" i piłka wpadła do jego bramki tuż przy bliższym słupku. Na niecały kwadrans przed końcem padł gol na 1:1. Niefortunnie interweniował we własnym polu karnym Leandro Cabrera, który pokonał własnego golkipera.
Kiedy wydawało się, ze spotkanie zakończy się czwartym z rzędu ligowym remisem dla Villarreal CF. W 89. minucie jednak miejscowi stracili bramkę i zeszli z boiska jako pokonani. Zwycięstwo przyjezdnym zapewnił Angel. W doliczonym czasie gry Villarreal CF miał jeszcze doskonałą okazję, aby trafić na 2:2. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Karl Toko Ekambi.
Po tej porażce Podopieczni Javier Calleja zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ze zdobytymi 17 punktami. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Athletikiem Bilbao. Natomiast zespół prowadzony przez Pepe Bordalasa ma 28 "oczek" i plasuje się na szóstej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Deportivo Alaves.
Kamil Kaczmarek12 Jan 2019 · 22:49