Sampdoria lepsza w derbach Genui

Genoa przegrała u siebie z Sampdorią Genua 2:3 (0:2) w jedynym wtorkowym spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Luigi Ferraris goście objęli prowadzenie po osiemnastu minutach gry, kiedy to sprytne rozegranie stałego fragmentu gry wykończył płaskim strzałem Roberto Soriano.

Później w głównej roli wystąpił Antonio Cassano. Sześć minut przed przerwą jego asystę wykorzystał Eder i precyzyjnym uderzeniem przy słupku zaskoczył bramkarza lokalnych rywali, a pięć minut po zmianie stron, po kolejnym dograniu byłego piłkarza Realu, mocnym strzałem prowadzenie przyjezdnych podwyższył Soriano, zdobywając przy okazji swojego drugiego gola w derbach portowego miasta.

Miejscowych poderwał jeszcze do boju Leonardo Pavoletti, dwukrotnie w niespełna kwadrans zmniejszając straty, ale na więcej podopiecznych Gian Piero Gasperiniego nie było już stać. "Rossoblu" doznali w sten sposób piątej z rzędu porażki i pozostali na siedemnastej pozycji w tabeli. "Blucerchiati" odnieśli natomiast drugie kolejne zwycięstwo i szóste w sezonie, dzięki któremu przesunęli się na jedenaste miejsce.