Sampdoria lepsza w derbach, grali Polacy

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Genoa CFC przegrała przed własną publicznością z Sampdoria Genua 0:2 (0:1) w drugim sobotnim meczu 12. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie nominalnych gości pojawili się Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Derby stolicy Ligurii z ławki rezerwowych rozpoczął natomiast Dawid Kownacki.
Podopieczni Marco Giampaolo objęli prowadzenie do przerwy za sprawą przebojowej szarży Gastona Ramireza. Urugwajczyk wygrał walkę o piłkę z obrońcą i podcinką nad bramkarzem skierował ją do siatki. Prestiżowy sukces przypieczętował pięć minut przed końcem strzałem do pustej bramki Fabio Quagliarella, któremu podawał, asystujący również przy pierwszym golu, Kolumbijczyk Duvan Zapata.
"Blucerchiati" dzięki siódmej wygranej w sezonie umocnili się na szóstej pozycji w tabeli. "Rossoblu" doznali natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadli na przedostatnią lokatę w klasyfikacji. Słabsze jest tylko zamykające stawkę Benevento Calcio.