Sampdoria odrobiła straty i wygrała z Udinese, Karol Linetty i Łukasz Teodorczyk weszli z ławki

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Sampdoria Genua pokonała u siebie Udinese Calcio 2:1 (1:1) w przedostatnim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris zawody z perspektywy ławki rezerwowych rozpoczęli Karol Linetty i Łukasz Teodorczyk. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na murawie minutę przed przerwą, natomiast napastnik "biało-czerwonych" wszedł na boisko dopiero minutę przed końcem.
Prowadzenie "Zebrom" zapewnił po niespełna pół godzinie gry Macedończyk Ilija Nestorovski. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Manolo Gabbiadini, a kwadrans przed końcem podyktowany rzut karny wykorzystał Urugwajczyk Gaston Ramirez.
Zespół z Ligurii po drugim zwycięstwie w sezonie awansował na szesnaste miejsce w tabeli. Drużyna z północy Półwyspu Apenińskiego doznała natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na trzynastą lokatę w klasyfikacji.