Sampdoria pokonała Lecce. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński

LiveMediaSrl / Shutterstock.com
Zespół US Lecce przegrał u siebie z UC Sampdorią 1:2 (0:1) w meczu 29. kolejki Serie A. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.
O wygranej Sampdorii zdecydował Gaston Ramirez, który dwukrotnie skutecznie wykonywał rzuty karne.
Gospodarze również zdobyli bramkę po jedenastce, którą wykorzystał Marco Mancosu.

Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Bartosz Bereszyński. W kadrze meczowej zabrakło natomiast Karola Linettego.
W tabeli Serie A Sampdoria oddaliła się od strefy spadkowej, zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Piłkarze Lecce natomiast są na 18. pozycji, mają na koncie 25 punktów.
W innych środowych meczach włoskiej ekstraklasy również grali Polacy. Bartłomiej Drągowski rozegrał 90 minut w barwach Fiorentiny w przegranym spotkaniu z UC Sassuolo (1:3).
Dwóch Polaków pojawiło się na boisku w Ferrarze, gdzie SPAL zremisowało z AC Milan (2:2). W ekipie gospodarzy Bartosz Salamon wszedł na murawę w 67. minucie, a Thiago Cionek kwadrans później.
Powody do radości mieli także Mariusz Stępiński i Paweł Dawidowicz. Ich Hellas Verona wygrał u siebie z Parmą (3:2). Pierwszy z naszych zawodników był rezerwowym, a drugi rozegrał 45 minut.