Sampdoria przegrała na własnym boisku z Atalantą, grali Linetty i Bereszyński

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
UC Sampdoria przegrała przed własną publicznością z Atalantą BC 1:2 (0:0) w niedzielnym meczu 27. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 50. minucie. Wówczas Duvan Zapata po dośrodkowaniu Josipa Ilicica skutecznie trafił w prawy dolny róg bramki.
W 67. minucie sędzia podyktował rzu karny dla gospodarzy, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fabio Quagliarella, który pokonał w tej sytuacji Pierluigiego Golliniego. W 78. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zespołu z Lombardii zdobył Robin Gosens.
Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy "Blucerchiati" rozpoczął Karol Linetty, który przebywał na placu gry do 84. minuty. Był to jego 23. ligowy występ w sezonie.
Na ławce rezerwowych zespołu z Genui spotkanie rozpoczął Bartosz Bereszyński i zameldował się na boisku w 59. minuty. Obrońca zanotował z kolei 21. występ.
UC Sampdoria zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli i ma na koncie 39 punktów. Zespół "Gli Orobici" z dorobkiem 44 "oczek" plasuje się na siódmej lokacie.