Sampdoria przegrała wysoko z Romą, grała trójka Polaków

UC Sampdoria przegrała na wyjeździe z AS Romą 1:4 (0:1) w niedzielnym meczu 12. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Stadio Olimpico już w 19. minucie strzelił Juan Jesus, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Cristiante i pokonał golkipera rywali.
W 59. minucie prowadzenie gospodarzy powiększył Patrik Schick, a przy jego trafieniu asystował Aleksandar Kolarov. Bramkę na 3:0 zdobył w 72. minucie Stephan El Shaarawy, który oddał strzał z krawędzi pola karnego i traafił w prawy górny róg bramki. Reprezentant Włoch już w doliczonym czasie gry zdołał ustalić wynik starcia na 4:1.
Jedynego gola dla przyjezdnych w 89. minucie strzelił Gregoire Defrel.
Mecz w wyjściowej jedenastce Sampdorii rozpoczęło dwóch Polaków - Bartosz Bereszyński, który przebywał na placu gry przez cały mecz oraz Karol Linetty. Pomocnik w 18. minucie został ukarany żółtą kartką, a boisko opuścił w 69. minucie.
Z ławki rezerwowych na boisko wszedł też Dawid Kownacki w 80. minucie, zastępując Gastona Ramireza.
"Giallorossi" mają na koncie 19 punktów i zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Marco Giampaolo z dorobkiem 15 "oczek" plasują się na 12. pozycji.