Sampdoria przegrała z beniaminkiem, gol Kownackiego [VIDEO]

Roger Gor, wikipedia
Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Benevento 2:3 w 20 kolejce Serie A. Jednego z goli dla gości zdobył Dawid Kownacki.
To trzeci gol w lidze Dawida Kownackiego, który łącznie w tym sezonie zdobył już sześć bramek. Trafienie młodego napastnika w doliczonym czasie gry zmniejszyło tylko rozmiary nieoczekiwanej porażki Sampdorii Genua na wyjeździe z zamykającym tabelę Benevento Calcio 2:3.
Na czele klasyfikacji umocniło się SSC Napoli. "Błękitni" pokonali przed własną publicznością Hellas Werona 2:0 (0:0). Na Stadio San Paolo niespełna kwadrans przed końcem pojawił się na boisku Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zastąpił Słowaka Marka Hamsika.
Dziesięć minut wcześniej prowadzenie gospodarzom dał strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kalidou Koulibaly. Trzynaście minut po trafieniu Senegalczyka podwyższył uderzeniem z pola karnego w krótki róg Hiszpan Jose Callejon, któremu świetnie asystował Lorenzo Insigne.