Sampdoria wygrała z Parmą, grali Polacy

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
UC Sampdoria pokonała na własnym stadionie Parmę Calcio 2:0 (0:0) w niedzielnym meczu 16. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Stadio Luigi Ferraris strzelił Gianluca Caprari. Piłkarz w 66. minucie wykorzystał podanie Dennisa Praeta i trafił w sam środek bramki.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 69. minucie Fabio Quagliarella, który najwyżej wyskoczył do piłki posłanej przez Praeta i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy "Blucerchiati" rozpoczął Karol Linetty, który przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Był to jego czternasty występ w sezonie.
Starcie na ławce rezerwowych gospodarzy rozpoczął Dawid Kownacki, który zameldował się na boisku w 89. minucie. Poza kadrą meczową Sampdorii znalazł się Bartosz Bereszyński, który pauzował za kartki.
Drużyna z Genui ma na koncie 23 punkty i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Zespół "Ducali" uzbierał dotąd 21 "oczek" i plasuje się na 12. lokacie.
Bartłomiej Drągowski z ACF Fiorentiny oraz Bartosz Salamon z Frosisone Calcio nie wstali z ławek rezerwowych swoich zespołów.