Sampdoria wygrała z Romą w Rzymie, grali trzej Polacy

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
AS Roma uległa u siebie Sampdorii Genua 0:1 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu 22. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico w podstawowym składzie gości z Ligurii wybiegli na murawę Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Obrońca reprezentacji Polski siedem minut przed przerwą zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Zespół z portowego miasta uchronił jednak przed stratą bramki doskonałą paradą Emiliano Viviano, którego nie zdołał zaskoczyć z rzutu karnego Alessandro Florenzi.
Po drugiej stronie boiska także doskonale między słupkami gospodarzy spisywał się Alisson Becker. Brazylijczyka, który w pierwszej połowie imponował solidnymi interwencjami, zdołał jednak pokonać dziesięć minut przed końcem z bliska Duvan Zapata. Kolumbijczykowi znakomicie dogrywał w pole karne Nicola Murru.
Osiemnaście minut wcześniej na boisku pojawił się również Dawid Kownacki.
"Blucerchiati" dzięki jedenastej wygranej w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli, zmniejszając do czterech punktów stratę do piątej w klasyfikacji ekipy z Wiecznego Miasta. Trzykrotni mistrzowie Włoch doznali już piątej porażki w bieżących rozgrywkach.