Sampdoria wygrała z Udinese, grali Bereszyński i Linetty

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Sampdoria Genua pokonała przed własną publicznością Udinese Calcio 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w podstawowym składzie gospodarzy wybiegli na murawę Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, którego pięć minut przed końcem zastąpił Duńczyk Joachim Andersen.
Prowadzenie drużynie z portowego miasta zapewnił dziesięć minut przed przerwą płaskim strzałem z pola karnego Argentyńczyk Matias Silvestre. Podwyższył siedem minut przed końcem Duvan Zapata. Kolumbijczyk popisał się kapitalnym kilkudziesięciometrowym rajdem zakończonym efektownym lobem nad bramkarzem.
Rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył dopiero w doliczonym czasie gry Matias Silvestre, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
"Blucerchiati" dzięki trzynastej wygranej w sezonie umocnili się na szóstej pozycji w tabeli. "Zebry" doznały natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadły na jedenastą lokatę.